E-ticaret siteleri için en önemli konu başlığı site trafiğidir. Site trafiğini arttırmak, satış anlamına da gelir çünkü. Site trafiği tamamen satışa dönmeye denk gelmese de işin epeyce önemli bir kısmıdır. Peki, bir web sitesinin ziyaretçi sayısını arttırmak için neler yapılabilir?

Site trafiğini arttırmak üzere yapılan çalışmaların tamamını dijital pazarlama çatısı altında toplayabiliriz. Organik trafik için yapılan çalışmalar SEO, paralı trafik için yapılan çalışmalar SEM adı altında incelenebilir.

Siteye ziyaretçi çekmek üzere sosyal medya paylaşımları, sosyal medya reklamları, ilgi çekici içerikler, ilgi çekici YouTube videoları, TV ve radyo reklamları, arama motoru reklamları, farklı site ya da bloglardan yönlendirme gibi çalışmalar yapılabilir. Bunların hepsini bir cümlede kolayca söyleyiverdiysek de işin aslı hepsinin altında yapılması gereken bi ton iş vardır. Peki, Biatime olarak biz, bir e-ticaret sitesinin trafiğini nasıl arttırıyoruz?

Önce izliyor ve analiz ediyoruz. Bu kısım, bizim için işe başlamaktan daha önemli. Sitenizin durumu, rakiplerle aranızdaki durum, sektörünüzün durumu ve hedef kitlenizin davranışları bizim için son derece önemli. Hani cinayet filmlerinde dedektifler topladıkları bilgileri mantar panoya yapıştırır ve iz sürer ya aynen öyle yapıyoruz. İşi almadan önce “biz bi araştıralım” diyoruz. Sektörde kimler var, neler yapıyorlar, sloganları ne, öne çıkan özellikleri ne, hangi alan boş kalmış, rakipler nereye bakmayı unutmuş ya da bakmaya fırsat bulamamış, hedef kitle neleri seviyor, nelerle vakit geçiriyor, en favori günlük rutini ne, sizin site ne alemde, marka yapılanması ne durumda, neler yapılması gerekli, nelerle fark yaratılabilir….

Sonra sizinle masaya oturup, üreteceğimiz çözümleri, izleyeceğimiz formülü anlatıyoruz. Anlaşırsak, her bir alan için bu konuda uzmanlaşmış kişilerle çalışıyor, güçlü bir kadro kuruyoruz. Gerisi bizde…

E-ticaret siteniz için başarılı bir SEO optimizasyonu, içerik geliştirme, SEM ve süreç yönetimi yapabiliriz. Bizi arayın, tanışalım…

Dijital dünyaya ilk adım için hızlı web sitesi hizmetimizden yararlanabilir, alanında uzman dış kaynak personellerle çalışabilirsiniz. Özel yazılım ve mobil uygulama çözümleri ile müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz.