Kurum Kimliği bir işletmenin kullandığı renkler, logolar, formlar, amblemler gibi birbiriyle uyum içinde tasarlanmış,  tüm görsel öğelerin toplamına verilen isimdir. Kurum kimliğinin tamamlayıcı öğelerini kurum kültürü, kurumsal iletişim, kurum felsefesi olarak sıralayabiliriz. Görsel tasarımlarla anlatılan kurum kimliği çalışmaları o işletmenin kurum imajını ve müşteri algısını da etkiler.

Kurum kimliği kurumun kendisini nasıl gördüğü ya da görmek istediğiyle ilgilidir. İşletmeler modern çağın rekabet koşullarında fark edilmek, rakipler arasından sıyrılmak, toplum tarafından kabul edilmek amacıyla kurum imaj değişikliğine ilk adım olarak kimlik değişimiyle başlar. Bu değişim aşaması için hazırlanan görsel unsurlar hatırlanmayı ve fark edilmeyi sağlar. Bu görsel unsurların kurumun kültürünü ve stratejilerini yansıtarak kurumla bağlantılı olması gerekir. Bu nedenle her işletme bağımsız ve özgün kurumsal kimlik çalışmalarına ihtiyaç duyar.

Biatime Bilgi Teknolojileri, hizmetleri arasında yer alan Kurumsal Kimlik Tasarım çalışmalarını da bu titizlikte değerlendirmekte, işletme stratejileri ve hedeflerini benimsedikten sonra tasarım çalışmalarına başlamaktadır.

Kurum kimliğini oluşturan görsel unsurları; logo, renk, marka ve tasarımlar olarak sıralayabiliriz. Kurumsal Kimlik Çalışmalarında en önemli öğeleri ve Biatime Kurumsal Kimlik çalışmasını bu nedenle aşağıda örnek olarak sizlerle paylaşmak istedik.

1- Logo Kullanım Detayları Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

2. Kurum Kimliği Renk Tonları ve Yazı Karakterleri Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

3. Kurumun Basılı Malzeme Detayları Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

4. Açık Hava / Outdoor / Basın Malzeme Detayları Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

5. Kampanya Malzemeleri Detayları Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

6. Personel / Ziyaretçi Kartı Detayları Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

7. Kurum İçi Belge Detayları Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

8. Promosyon Ürünler Hakkında Detaylar Aşağıdaki Tablolarda Gözlemlenebilir.

Sizde işletmenize özel kurumsal kimlik çalışması yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Bizimle 0216 906 02 99 numaralı hat ya da info@biatime.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Sizi analiz ederek, harikalar yaratmamıza fırsat verin!